8 инчен биоразградлив нож

Краток опис:

Обични материјали:Главната суровина состојка извлечена од нафтата и нафтените ресурси се сè поретки, сите материјали се извлекуваат од согорувањето на нафтата на небиоразградливите ќе ја загадуваат животната средина.Материјали базирани на био: главна употреба на скроб како суровини, скроб извлечете...


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

Обични материјали:

Главната суровина состојка извлечена од нафта и нафтени ресурси се повеќе се оскудни, сите материјали се извлечени од согорувањето на нафтата на небиоразградливи ќе ја загадуваат животната средина.

Материјали засновани на био:

Главната употреба на скроб како суровини, скроб извлечен од растенија, кој припаѓа на обновливите ресурси е враќање на природните производи за деградација на животната средина.

Нашето био-базирано одгледување:

Нашиот прибор за јадење на база на био, „растителен скроб“ е одличен за топла храна со толеранција на топлина до 110 степени.
Споредено со традиционалниот прибор за јадење направен од 100% девствена пластика, овој прибор за јадење е направен со 70% обновлив материјал, што е алтернативен избор.
Нашиот прибор за јадење базиран на био направен од 70% обновливи извори, иако не е компостлив, туку био-базиран и биоразградлив.
Толеранција на температура помеѓу -10 до 110 степени.Погодни за микробранова, фрижидер, замрзнувач и рерна.
Тој е здрав, хигиенски, нетоксичен, безопасен и безбеден.

Ecogreen има силна истражувачка способност и може да се справи со нарачка за набавка на големо количество и приспособени производи.

Добредојдовте да контактирате со нас за повеќе детали.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи