Pllakë e biodegradueshme 9 inç

Përshkrim i shkurtër:

Materialet e zakonshme: Përbërësi kryesor i lëndës së parë të nxjerrë nga nafta dhe burimet e naftës kanë qenë gjithnjë e më të pakta, të gjitha materialet nxirren nga djegia e naftës e jo biodegradueshme do të ndotin mjedisin. Materialet bioplastike: Kryesorja që përdor niseshtenë si lëndë të parë, ekstrakti i niseshtës. ..


Detajet e produktit

FAQ

Etiketat e produktit

Materialet e zakonshme:

Përbërësi kryesor i lëndës së parë të nxjerrë nga nafta dhe burimet e naftës kanë qenë gjithnjë e më të pakta, të gjitha materialet janë nxjerrë nga djegia e naftës e jo biodegradueshme do të ndotin mjedisin.

Materialet bioplastike:

Përdorimi kryesor i niseshtës si lëndë të parë, niseshteja e nxjerrë nga bimët, që i përket burimeve të rinovueshme është kthimi në produktet natyrore të degradimit të mjedisit.

Karakteristikat e rëndësishme për produktet tona të paketimit të ushqimit të bazuar në Bio:

Higjienike, jo toksike dhe e sigurt për përdorim njerëzor
Biodegradable dhe miqësore me mjedisin
Rezistent i sigurt ndaj kullimit në temperatura deri në 100℃ (për ujë) dhe 120℃ (për vaj)
Përdoret në mënyrë të sigurtë në furrat konvencionale, mikrovalët, frigoriferët dhe ngrirësit
Duke qenë i degradueshëm si dhe i riciklueshëm, është shumë i sigurt dhe miqësor me mjedisin.Do të biodegradohet brenda një periudhe me lagështinë dhe oksigjenin e nevojshëm.
Nuk përmbajnë aditivë, konservues dhe ngjyrues të dëmshëm.
Alternativë e përballueshme, me kosto efektive dhe e qëndrueshme.

Paketim me bazë bio
» është ambalazhim i bërë nga dhuratat e nënës natyrë.
» mund të bëhet nga burime të rinovueshme ose rryma mbetjesh
» mund të ofrojë veçori inovative dhe veçori të dobishme penguese
» mund të ndihmojë në reduktimin e varfërimit të burimeve të fundme fosile dhe emetimeve të CO2
» mund të ofrojë përfitime mjedisore në fazën e fundit të jetës
» ofron mundësi të jashtëzakonshme.

Ecogreen ka aftësi të forta kërkimore dhe mund të merret me një porosi blerjeje në sasi të madhe dhe produkte të personalizuara.

Mirë se vini të kontaktoni me ne për më shumë detaje.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Produkte të ngjashme